bip.gov.pl
RSS
A A A K
SmodBIP

Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT

Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT stworzył możliwość przeglądu i promocji najciekawszych wydarzeń teatralnych z państw Europy Środkowej i Wschodniej oraz ich konfrontacji z teatrami z Europy Zachodniej.
KONTAKT stał się pośrednikiem wielonarodowych, nieraz niełatwych porozumień w nowej rzeczywistości. Wagę festiwalu buduje przede wszystkim wartość artystyczna prezentowanych spektakli. Repertuar festiwalu jest efektem bardzo starannej weryfikacji i wyboru dokonywanego przez komisję kwalifikacyjną.
Na KONTAKT zapraszane są przede wszystkim teatry z państw najbliżej sąsiadujących z Polską, choć zasada ta z roku na rok jest coraz bardziej poszerzana.
KONTAKT gości ponad 100 osobową, międzynarodową grupę obserwatorów (praktycy teatralni, krytycy, studenci szkół teatralnych, dyrektorzy europejskich festiwali teatralnych – LIFT z Londynu, Wiener Festwochen, Theater der Welt z Niemiec, Kunsten Festiwal des Arts z Belgii, festiwal w Edynburgu), dziennikarzy radiowych i telewizyjnych. Na festiwalu obecne są ekipy telewizyjne z Polski, Rosji, Ukrainy, Estonii, Białorusi, Litwy.
W ramach KONTAKTU odbywają się imprezy towarzyszące – wystawy plastyczne, projekcje filmów, koncerty. Przedstawieniom towarzyszą spotkania z twórcami, które są bardzo ważnym elementem festiwalu.
Festiwal KONTAKT ma charakter konkursu, uczestniczące przedstawienia są oceniane przez międzynarodowe jury, które przyznaje trzy główne nagrody festiwalowe. Istnieje również możliwość ufundowania nagród przez osoby prywatne, instytucje i firmy.

Regulamin Miedzynarodowego Festiwalu Teatralnego KONTAKT

XXI Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT 2012

XXI Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT 2012 - werdykt juryOpublikował: Nika Tarnowska
Publikacja dnia: 30.05.2012
Podpisał:
Dokument z dnia: 23.02.2011
Dokument oglądany razy: 3 713